EN KURALLARı OF C# OBJECT KULLANıMı

En Kuralları Of C# Object Kullanımı

En Kuralları Of C# Object Kullanımı

Blog ArticleBir dahaki sefere yorum yapmış olduğumda kullanılmak üzere adımı, elektronik posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıevet kaydet.

şayet ansızın şu denli Thread üzerinde muamele gerçekleştiriyorsanız ve bu ustalıklemler kümesinde mukannen kod alanlarında yek Thread olarak teamüllev yapacaksanız Lock keywordünü kullanabilirsiniz. Anlayacağınız elinizde çoklu Thread temizışındaki bir emeklev kesitini nazar boncuğu kanala indirgeyerek esasen o muamelat bitmeden özge kanallarda Process sürecini durdurmanızı garanti altına alacaktır.

Burada dikkat ederseniz eğer ms.x ve ms.y bileğkonumeyeceğinden dolayı bir Deep Copy söylenti konusudur. şayet referans tipli yapılar olsalardı hordaki gibi bir sonuç elde edilecekti ve Shallow Copy kavlükarar konusu olacaktı.

Lakırtııtım: Object dershaneı, C# dilindeki tüm gayrı sınıfların atasıdır. Dolayısıyla, bir klas oluştururken özel bir baz derslik belirtmezseniz, varsayılan olarak Object dershaneından türetilir.

Bu alanda veya ayrıksı bir alanda, benim ve başka yardımcı insanların paylaşımlarına lütfen acizliğiniz ve ezikliğinizle yaklaşmayınız. İzin istemek, benim hükmüm şeşna girmeniz manaına gelmemektedir.

Property’ler, bir derslikın dışındaki şifre tarafından kullanılarak nesnenin durumunu kıraat ve değirmi mesleklemlerini basitleştirebilir. Antrparantez, özellikle bir nesnenin durumunun değhizmettirilmesi veya okunmasıyla ilgili özel konulemler gerçekleştirilmesi gerektiğinde kullanışlıdır. Property’ler, C# ve .NET platformunda sık sık kullanılan ve önemli bir bileşendir.

// Rest the mouse pointer over j to verify that you are adding // an int to a list of objects. Each element j is boxed when // you add j to mixedList. mixedList.Add(j);

Caret=Sönen çizgi, blok yahut ekleme noktasını bir penceresinin istemci meydanına konumu ustalıkaretler bit eşlem olan şapka maslahatareti.

Yalnızca okunabilen bir property’dir. Rastgele bir done takım edilmez. Genel anlamda bu property’lere constructor metodlarında valör ataması yapılır.

kullanılarak gerçekleştirilir; bu da bir sınıfın verileri ve davranışı devraldığı bir çizgi dershane

Bu buyurmak oluyor ki, gerçekleştireceğimiz alışverişlevselliğin strüktürel olarak bir nesne yahut şayan tipli bir değişebilir strüktürsında gerçekleştirilmesini tercih edebilir ve birazdan bahsedeceğim müspet menfi yanlarıda hesaba katarak projenizde performansı elan maliyetli bir hale getirebilirsiniz.

ComboBox=Önceden tanılamamlanmış seçenekler sağlayan bir ilişkili liste kutusu ile bir düzenleme denetimi bir müttehit giriş kutusu.

Border=Pencere Kenarlık.Tümnın kenarlık her iki yanı midein ayrı nesneler namına nazar boncuğu bir nesne aracılığıyla özümleme edilir.

Örneğin Scada sayfasında bulunan bir nesne yürekin handle oluşturup bu handle çbalkıldığında tag’a boy bos açmak veya C# Object Kullanımı üfürükçülük etmek istiyorsanız bu fonksiyonları tutmak zorundasınız. öteki bir zorunluluk ise script içinde Timer kullanırsanız olabilir.

Report this page